SORTIMENT

Základný sortiment ponúkaného reziva, pre stolárov i domácich majstrov.
Drevo určené pre stolárske i stavebné účely.

Agát

Drevo agáta je kruhovitopórovité. Beľ agáta je bledožltá, úzka (1 až 3 cm). Jadro je žltozelené, neskôr žltozelenohnedé. Cievy sú zreteľné, roztrúsené. Stržňové lúče sú nezreteľné, na radiálnom reze viditeľné ako jemné zrkadielka. Letokruhy majú zreteľnú hranicu a zreteľnú zónu jarného a letného dreva v rámci letokruhu. Drevo je vhodné na stavebno-stolárske výrobky (schody,podlahy,vyuzitie v exterieri).

Cena: 450,- € za m/3

jelša

Jelša

Drevo s načervenalo bielou až načervenalo hnedou farbou (tmavne). Jeho štruktúra je rovnomerná, málo dekoratívna. Drevo je určené na masívny nábytok, obklady stien, vnútorné vybavenie stavieb, stavby obytných vozidiel, reštaurátorské práce.

Cena: 320,- € za m/3

Buk

Drevo s načervenalo žltou farbou, vlnito až zubato odtieňovanými stupňami (fakultatívne farebné jadro). Jeho štruktúra je rovnomerná a málo dekoratívna. Drevo je možno namoriť na odtiene čerešne alebo mahagónu a má využitie v interiéri.

Cena: 330,- € za m/3

Dub

Drevo s belavou, nažltnuto bielou farbou. Jadrové drevo svetlo hnedé až nažltnuto hnedé. Jeho štruktúra je tmavopruhovaná, lesklá a dekoratívna. Drevo je cenné a používa sa na vnútorné vybavenie stavieb a stavbu lodí.

Cena: 780,- € za m/3

Borovica

Drevo s belavou, nažltnuto alebo načervenalo bielou farbou (tmavne na hnedočervenú farbu). Jeho štruktúra je pruhovaná a dekoratívna. Drevo je vhodné na stavebno-stolárske výrobky (okná, dvere).

Cena: 300,- € za m/3

Javor

Drevo s nažltnuto bielou až bielou farbou, ktoré má v čerstvom stave červený nádych, neskôr žltnúci. Jeho štruktúra je hladká, slabo pruhovaná, ohdvábne lesklá, veľmi dekoratívna. Drevo je ohýbateľné a používa sa na vnútorné stavebné účely, športové náradie, kresliace potreby a hračky.

Cena: 350,- € za m/3

Smrek

Drevo s nažltnuto bielou a načervenalo bielou farbou. Jeho štruktúra je slabo lesklá, málo dekoratívna, fládrovaná a pruhovaná. Drevo je použiteľné na výrobu vrchných dosiek huslí a po predchádzajúcom ošetrení je ho možé použiť na výrobu masívneho nábytku, okien, políc a hračiek.

Cena: 300,- € za m/3

Jaseň

Drevo s belavou farbou, nepravidelne pruhované, môže mať zafarbenie podobné olive. Jeho štruktúra je pruhovaná, korenicová a veľmi dekoratívna. Drevo je veľmi dobre opracovateľné ručne a strojovo. Jeho primorením sa dá použiť ako náhrada za dubové drevo.

Cena: 340,- € za m/3

Smrekovec

Drevo smrekovca má úzku nažltlú beľ a hnedočervené jadro, bohaté na živicu. Drevo je cenné pre svoju farebnosť , je pružné ,dobre opracovateľné, štiepateľné a trvanlivé aj pod vodou. Dobre sa suší, povrchovo upravuje, beľ sa dobre impregnuje

Cena: 500,- € za m/3

Lipa

Lipa má bezjadrové drevo, bielej až žltkavej farby. Je to roztrúseno-pórovitá drevina s nezreteľnými pórmi.Lipové drevo je ľahké, mäkké s rovnomernou hustotou. Je výborne opracovateľné, štiepateľné a dobre sa morí. Pre jeho opracovateľnosť je to najlepšie drevo na rezbárske účely.

Cena: 350,- € za m/3
Zadajte si dopyt prostredníctvom nášho formulára..