Drevo určené pre stolárske i stavebné účely.


Agát

Drevo agáta je kruhovitopórovité. Beľ agáta je bledožltá, úzka (1 až 3 cm). Jadro je žltozelené, neskôr žltozelenohnedé. Cievy sú zreteľné, roztrúsené. Stržňové lúče sú nezreteľné, na radiálnom reze viditeľné ako jemné zrkadielka. Letokruhy majú zreteľnú hranicu a zreteľnú zónu jarného a letného dreva v rámci letokruhu. Drevo je vhodné na stavebno-stolárske výrobky (schody,podlahy,vyuzitie v exterieri).
Cena za m/3 už od 370€
Buk

Drevo s načervenalo žltou farbou, vlnito až zubato odtieňovanými stupňami (fakultatívne farebné jadro). Jeho štruktúra je rovnomerná a málo dekoratívna. Drevo je možno namoriť na odtiene čerešne alebo mahagónu a má využitie v interiéri.
Cena za m/3 už od 300€
Dub

Drevo s belavou, nažltnuto bielou farbou. Jadrové drevo svetlo hnedé až nažltnuto hnedé. Jeho štruktúra je tmavopruhovaná, lesklá a dekoratívna. Drevo je cenné a používa sa na vnútorné vybavenie stavieb a stavbu lodí.
Cena za m/3 už od 550€
Jelša

jelša

Drevo s načervenalo bielou až načervenalo hnedou farbou (tmavne). Jeho štruktúra je rovnomerná, málo dekoratívna. Drevo je určené na masívny nábytok, obklady stien, vnútorné vybavenie stavieb, stavby obytných vozidiel, reštaurátorské práce.
Cena za m/3 už od 320€
Javor

Drevo s nažltnuto bielou až bielou farbou, ktoré má v čerstvom stave červený nádych, neskôr žltnúci. Jeho štruktúra je hladká, slabo pruhovaná, ohdvábne lesklá, veľmi dekoratívna. Drevo je ohýbateľné a používa sa na vnútorné stavebné účely, športové náradie, kresliace potreby a hračky.
Cena za m/3 už od 400€
Jaseň

Drevo s belavou farbou, nepravidelne pruhované, môže mať zafarbenie podobné olive. Jeho štruktúra je pruhovaná, korenicová a veľmi dekoratívna. Drevo je veľmi dobre opracovateľné ručne a strojovo. Jeho primorením sa dá použiť ako náhrada za dubové drevo.
Cena za m/3 už od 400€
Borovica

Drevo s belavou, nažltnuto alebo načervenalo bielou farbou (tmavne na hnedočervenú farbu). Jeho štruktúra je pruhovaná a dekoratívna. Drevo je vhodné na stavebno-stolárske výrobky (okná, dvere).
Cena za m/3 už od 370
Smrek

Drevo s nažltnuto bielou a načervenalo bielou farbou. Jeho štruktúra je slabo lesklá, málo dekoratívna, fládrovaná a pruhovaná. Drevo je použiteľné na výrobu vrchných dosiek huslí a po predchádzajúcom ošetrení je ho možé použiť na výrobu masívneho nábytku, okien, políc a hračiek.
Cena za m/3 už od 300€
Smrekovec

Drevo smrekovca má úzku nažltlú beľ a hnedočervené jadro, bohaté na živicu. Drevo je cenné pre svoju farebnosť , je pružné ,dobre opracovateľné, štiepateľné a trvanlivé aj pod vodou. Dobre sa suší, povrchovo upravuje, beľ sa dobre impregnuje
Cena za m/3 už od 330€
Lipa

Lipa má bezjadrové drevo, bielej až žltkavej farby. Je to roztrúseno-pórovitá drevina s nezreteľnými pórmi.Lipové drevo je ľahké, mäkké s rovnomernou hustotou. Je výborne opracovateľné, štiepateľné a dobre sa morí. Pre jeho opracovateľnosť je to najlepšie drevo na rezbárske účely
Cena za m/3 už od 380€